Dijital Dönüşümde NEC Fault Tolerant (FT) Server ile Yüksek Erişebilirlik

Stratejik İş Ortağımız Eczacıbaşı Bilişim’in organize ettiği “Dijital Dönüşüm Günleri” kapsamında Teknoloji Danışmanlarımızdan Kemal DURU Dijital Dönüşümde NEC Fault Tolerant (FT) Sunucu ile Yüksek Erişebilirlik sunumu yaptı. Sunumda özellikle; Dijitalleşen Dünyanın en önemli sorunlarının başında yer alan, kritik iş uygulamalarındaki sistemlerin, kapalı kalma süreleri ve işletmeler üzerinde yarattığı gelir ve zaman kayıplarından bahsedildi.

Sunum bitiminde BMR Profsyonel Servisler Direktörü Bülent ÖZEK ve ekibi tarafından yapılan demo da “Aktif-aktif” çalışan NEC Fault Tolerant (FT) Sunucunun elektrik fişinin çekilmesi sonucu, sistemin durmadan “kesintisiz çalışması” konuklar tarafından merakla izlendi.

Yüksek Erişilebilirlikten, İş Sürekliliğine!

Fault Tolerant (FT) Sunucu 4U’luk bir şasi içerisinde 2 adet 2U’luk sunucu barındırmakta olup, sunucular Gemini adı verilen bir motor sayesinde Lockstep çalışma yeteneğindedir. Bu motor sayesinde sunucular aynı anda aynı işi yapmakta olup, gerçek donanım tabanlı Aktif-Aktif cluster yapısını sunmaktadır. % 99,999 Yüksek Erişilebilirlik ile yılda 5 dakikadan az kesinti  sağlamaktadır.

EBİ Etkinlik Foto 1 Kemal Duru Etkinlik Ara Sunum1 Etkinlik 1 BMR All